..wWw.iLahisozLeri.Org... Türkiye'nin 1 numaraLi iLahi Sözleri sitesine hoşgeLdiniZ..

Menü

   Ana Sayfa
   islami Sohbet'e Giriş
  Facebook Sözleri
  Abdurrahman OnüL 2016
  Adem Pala
  Ali Ercan
  AnLamLı SözLeR
  Arapça ilahi Sözleri
  Ayrılık Sözleri
  Aşk Sözleri
  Bedirhan GoKce
  BiLmeceLer
  Celaleddin Ada 2016
  Cemal Kuru 2016
  Cubbeli Ahmet Hoca
  Cuma MesajLarı
  Damar Sözler
  Dini BiLgiler
  Dini MesajLar
  Doğum Günü Sözleri
  Dursun Ali Erzincanli
  Duygusal Sözler
  En GüzeL Dini Sözler
  Grup Dergah
  Grup Hacegan
  Günaydin Mesajları
  Güzel Sözler
  hafta sonu mesajları
  Hasan Dursun 2016
  Hayırlı SabahLar Sozleri
  Hüzünlü Sözler
  iLahi Sözleri
  iLahi DinLe
  iLahi-Ezgi-Siir-Sözleri
  ilginç resimler
  iSLaMi SözLeR
  iyi Geceler Mesajları
  Kadim Dolunay
  komik espirili sözler
  KutLama MesajLari
  Mehmet Emin Ay
  Mevlana Sözleri
  Mustafa Cihat
  Mustafa DemirCi
  Necip Fazil Kisakürek
  NiNNiLeR
  Pazar Günü mesajlari
  Ramazan Manileri
  Reha Yeprem
  Resimli Dini Sozler
  ResimLi Sözler
  Sami Yusuf
  Sedat Ucan
  Senai Demirci
  Serdar Tuncer
  Sevgi Sözleri
  Sevgililer Günü Sözleri
  Sezai Karakoc
  Sitem Sözleri
  Umut Murare
  İlahi KLipleri İzle
  Yusuf İslam
  Zikirli İlahi Sözleri
  Özlem Sözleri
  Şems-i Tebrizi YazıLarı
  2016 Çocuk ilahileri
  Marşlar
 2016 iLahiLeri
 Ali Kınık Albümleri
 ÇeŞit li Vıdeo lar
 DuaLaR
 KutLu DoĞum
 mp3 iLahi DinLe
 muhammed bozdag
 sarkılar.turkuler
 Tarifler
 Tefsir derslerı
 Unutmadık, unutturmayacagız
 İsLami RüYaLar
 Yılbası Kutlama
  İletişim
 

         sitemap

 Bir uğultudur gidiyor

Bir uğultudur gidiyor ortalıkta, herkes konuşuyor siz de duyuyorsunuz değil mi? Artık kulaklarımızı tırmalamaya başladı bu sesler - İlahi Dinle - Tubidy İlahi İndir - İlahiler Sözleri - İlahi Albumleri - twiter sözleri - Damar sözler - hüzünlü sözler - tubidy ilahi indir - mevlana sözleri - güzel sözler  

Okunma

3232
ilahi sözleri
Bir uğultudur gidiyor ortalıkta, herkes konuşuyor siz de duyuyorsunuz değil mi? Artık kulaklarımızı tırmalamaya başladı bu sesler. İnsanlar, işi gücü bırakmış kendilerini anlatıyorlar karşılarındakine. “Ben” diye başlıyorlar, “ben” diye bitiriyorlar sözcüklerini. Ben olabilmek mühim, ben olabilmek aynı zamanda kolay, herkes de bir ben var çünkü.Kimileri hala nezaketi elinde tutuyor, usul usul dinliyor ya da dinler gibi yapıyor. Ayıbı hala unutmamışlar. Aileden miras ayıp… Sıkı sıkı öğretilmiş nezaketli olmaları… Gülümsemeyi de ihmal etmiyorlar arada. Oysa bakıyoruz, görüyoruz ama duymuyoruz. Duymak istemiyoruz aslında. Yorulduk belki de. Hiç biri tanıdık gelmiyor bize. Yabancı bu ifadeler. En tanıdıklarımızdan bile yabancılaşıyoruz gitgide.


Bir yerlere gitme peşindeyiz, özlem içindeyiz gitmelere. Yalnız, bir başına, kimsesiz gibi gitmek değil de kaçmak aslında hepimizin istediği, her şeyi bırakıp... Taşımakta zorlanacağımız, çekiştirdiğimiz tekerlekli valizin içi giysiden çok anı dolu.

Tıkıştırmışız içine azıcık mutluluk, çokça hüznü. Kaçtığımız yerde bırakamayız ki valizi, neler yaşadık neler gördük, nelerle kandırıldık, kimleri değseler de değmeseler de sevdik. Belki de terk ettik ya da edildik, şimdi bu valizin içine yerleştirdik hepsini intizamlı intizamlı. Sahip olduğumuz bir tek anılarımız kaldı çünkü. Düşlediğimiz yere gitmeden çizdik orayı.

Herkesin hayalindeki cennet ya da kurtarılmış bölgesi. İpini koparanın giremeyeceği bir yer. Tüm kirliliklerden, hayal kırıklıklarından, riyadan uzakta, tüm masumiyetiyle yaşanacak bir yer. Kuşlar, böcekler, rengarenk ağaçlar arasında, genelde meyve ağaçları olmalı; portakal, limon, kiraz, nar hepsini ellerimizle doldurmalıyız sepetlerimize. Çamlarımızı da unutmamalı, yuvarlak, üçgen, iğneli iğneli. Kışın kar yağdığında zor taşımalı dallar karları. Evlerimiz olmalı bu koca bahçede bizleri barındıran. Köpeğimiz yok sanmayın, kulaklarını dikmiş etrafımızda dolanan köpeğimiz, ancak bir yabancı geçtiğinde hırlamalı. Tavuk kümesi isteyen yok mu? Yumurtaları taze yemeliyiz istediğimizde. Ve sabah kalkmak için yarışacağımız bir horoz ötmeli her sabah, tavuklara da göz-kulak olur, sahiplenir ne de olsa. Rüzgar, güneş, yağmur, kar hepsi bereketli orada.


Esirgemeyecek kendini bizden, doyasıya yaşayacağız mevsimleri. Pür dikkat kesileceğiz doğanın sesine.Bu umutla geçirmiyor muyuz seneleri? Hayata, üzerimize yüklediklerine kızsak da, ağır gelse de bu yükler sırtımıza, bak sabırdayım az kaldı, git işine ben de gideceğim der gibi değil miyiz hepimiz? Bu gerçekleşebilecek bir hayal zamanı geldiğinde.

Şimdi tıkayalım kulaklarımızı, isteyen ben desin, isteyen zikrettiği yalanlarla bizi incitsin, yaralasın, bir gün susacaklar nasılsa, dinleyecek kimse kalmadığında. Bir avuç masumiyetini, hayallerini kaybetmemiş temiz yürekli insan harikalar dünyasına gittiğinde..
hüzünlü anlamlı sözler , anlamlı sözler 2015 , anlamlı sözler kısa , anlamlı sözler twitter , anlamlı sözler yeni , aşk resimleri , damar sözler aşk sözleri , dinichat , dinisite dini forum sohbetsila forum , dinisohbet , en güzel anlamlı sözler , gül resimleri , güzel resimler , islami forum islamisite , islami rüya tabirleri , islamichat islamisohbet , mirctesohbet aşka dair , mircte sohbet ,mirctesohbet mynet , resmli sözler aci sözler mirctesohbet , rüya tabirleri , sana uyanmak anlamlı sözler facebook , sohbetsila hüzünlü valizler , en yeni anlamlı sözler    Yorumlar

 
Yav He He


Dua


Gullere Vurgunum iLahi Sozleri


Abdurrahman Önül - Arafat Dagi sözleri


EceL GeLmez...


aLi Kınık - KerKüK Mp3 DinLe


Abdurrahman Önül – Hakka Aşık Olanlar


arayanlar aptaldır..


ınsanlık...


Abdurrahman Önül – Gönlüm Medine’de


ÇaResİzLiktEnDiR...


PraNGaLaR YaKıN..


alın Yazılı Bir FİLM;.


İyİ PazarlaR...


KiYmeT..BiÇmeK..


Günaydın.


YoRgUnuZ.!


Aha Geldim Gidiyorum


UNUTMA ki!


SaçMaLayaN..


İlahi dinle, Tubidy İlahi mp3, İlahi müzikler,İlahi,İlahiler,İlahiler dinle,Güzel sözler,İlahi sözleri,Damar sözler,İlahileri dinle

Copyright © 2012 © 2017 Tüm Hakları Saklıdır iLahisozLeri.Org

Desing By NiLdeniZ